JAUNUMS!
Pievienojies!
Open MenuProduktu katalogs0Open CartOpen Search
search
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
0
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Ienākt
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Vai un kad izmantot degvielas piedevas?

29.10 2018 17:11

Aizvien biežāk automobiļu īpašnieki, kad rodas kādas problēmas, cenšas tās atrisināt izmantojot degvielas piedevas, it kā tās būtu kāds brīnumlīdzeklis. Var vilkt paralēles ar vitamīniem, kurus sāk dzert tikai tad, kad jūt, ka organismā kaut kas nav kārtībā. Līdzīgi rīkojas ar automobiļiem, kad, iestājoties aukstumam, dīzeļmotors vairs neuzvedas gluži labi, jauda ir mazinājusies, tukšgaitā motors darbojas nevienmērīgi, palielinās degvielas patēriņš, un tie ir tikai daži biežāko problēmu piemēri.

Taču degvielas piedevas nevajadzētu uzskatīt par brīnumlīdzekli, kas atrisinās jau radušās problēmas. Degvielas piedevas drīzāk ir profilakses līdzeklis, lai uzturētu automobiļa barošanas sistēmu labā darba kārtībā. Automobiļu īpašniekiem ir svarīgi apzināties arī to, ka veikalu plauktos pieejamajām degvielas piedevām ir ļoti dažādas cenas un kvalitāte un pēc vecām tehnoloģijām ražotie produkti mūsdienu automobiļa motoru var drīzāk sabojāt. Tas arī izskaidro urbāno mītu, ka piedevas bojā motoru.

Nereti automobiļu īpašnieki baidās, ka degvielas piedevu radītie nosēdumi aizsprostos motora sprauslas un ko tik vēl ne. Tomēr patiesībā notiek tā, ka ar degvielas piedevām nosēdumi tiek notīrīti no sprauslām, EGR vārstiem un citām vietām un tie sadeg motorā, taču var rasties problēmas ar aizsērējušiem degvielas filtriem. Ja, lietojot degvielas piedevas, automobilim ilgāku laiku nav mainīti degvielas filtri, no bākas, sūkņa un cauruļvadiem nomazgātie netīrumi nosēžas uz degvielas filtra un nosprosto to.

 

Kādas degvielas piedevas piedāvā Valvoline? Sākoties pirmajām aukstajām naktīm dīzeļmotoriem ir vēlams izmantot dīzeļdegvielas stinguma punkta pazeminātāju Cold Flow improver. Ja ar automobili braucat reti un pēdējā uzpildīšana bija rudens sākumā, ļoti iespējams, ka pirmās salnas dīzeļdegvielu pārvērtīs receklī un motors neiedarbosies. Degvielas piedeva Cold Flow improver ir jāielej bākā, pirms temperatūra kļūst zemāka nekā 0  grādu, jo šī piedeva pazemina sastingšanas temperatūru līdz -12  grādiem.
Mūsdienu dīzeļmotoriem, kas ir ražoti atbilstoši attiecīgajiem normatīviem, problēma ir aizsērējušie DPF filtri. Ja ar automobili pārvietojaties galvenokārt pa pilsētu, ir ļoti liela varbūtība, ka DPF filtru attīrīšanas process nenotiek pietiekami bieži, jo izplūdes sistēmā ir pārāk zema temperatūra. DPF attīrīšanu veicinošā degvielas piedeva pazemina sodrēju sadegšanas temperatūru DPF filtrā. Tas nodrošina ātrāku automātiskā sadegšanas režīma (reģenerācijas) iestāšanos zemākās izplūdes gāzu temperatūrās.

Ir vēl divas degvielas piedevas, kas ir paredzētas dīzeļmotoriem.  Diesel system protector ir paredzēts profilaktiskai barošanas sistēmas attīrīšanai un apkopei, Diesel system cleaner ir paredzēts gadījumiem, kad motoram jau ir radušās problēmas un tas kūp, ir pieaudzis degvielas patēriņš utml.

Benzīnmotoriem Valvoline piedāvā divu veidu piedevas. Petrol system protector ir paredzēts profilaktiskai barošanas sistēmas apkopei 2–3 reizes gadā. Petrol system cleaner ir paredzēts lietot, lai novērstu jau radušās problēmas, lai varētu iztikt bez automehāniķa palīdzības.

Ja automobiļa barošanas sistēma ir attīrīta no gružiem un nosēdumiem, ir sagaidāma motora jaudas palielināšanās, mazāk traucējumu barošanas sistēmā, mazāks degvielas patēriņš, vienmērīgāka gaita un izplūdes gāzu mazināšanās. Pie nobraukuma 20 000 km gadā paredzamie izdevumi tad būs vidēji 0,000895 centi uz kilometru. Nav jau nemaz daudz?

 

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
  • Klientu atbalsta serviss Pi-Pk 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Ienākt
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Mainīt vai atjaunot paroli?

Ienākt ar SmartID
  • Ja esat Stokker klients, bet e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • izveidojat paroli , lai ienāktu sistēmā.

Vēl neesi Stokker klients? Ieskaties šeit un reģistrējies →Kļūsti par klientu .