JAUNUMS!
Pievienojies!
Uzmanību! Jauni Covid-19 ierobežojumi un klientu apkalpošanas kārtība Stokker centros LASI ŠEIT >
Open MenuProduktu katalogsOpen CartOpen Search
search
E-veikals: (+371) 25 484 474Veikals: 25 747 464Serviss: 27 354 354
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Ienākt
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Strādājot ar motorzāģi, jāievēro piesardzība!

02.02 2016 12:03

Daudzos meža un dārza darbos neatsverams palīgs ir motorzāģis. Taču jāatceras, ka tas ir arī gana bīstams darbarīks. Neievērojot darba drošības noteikumus un nelietojot speciālus aizsarglīdzekļus, var gūt nopietnas traumas.Ne tikai darbavietā, bet arī strādājot mājās ir svarīgi ievērot darba drošību un lietot individuālos darba aizsardzības līdzekļus. Tikpat svarīga ir arī piemērota apģērba un apavu izvēle. Ja strādājat ar parastu rokas zāģi, nav nekādu problēmu. Taču, ja rokās ir motorzāģis, aizmirstiet par „iešļūcenēm” un džinsu biksēm! Motorzāģa ķēdes griešanas ātrums ir līdz pat 28 metriem sekundē. Tādā ātrumā pietiek ar mazāk kā sekundi, lai rastos nopietns savainojums.

Ķivere

Ķiveres galvenais uzdevums ir pasargāt galvu no krītošiem koku zariem, kas var radīt nopietnas galvas traumas. Saules staru ietekmē plastmasas izturība ar laiku samazinās, tāpēc ķiveri ieteicams mainīt pēc 3–5 gadiem. Vairumam ķiveru iekšpusē ir norādīts izgatavošanas datums – tas ļauj vieglāk ievērot ķiveres „derīguma” termiņu. Daudzām ķiverēm uz ārējās virsmas ir īpaša uzlīme. Kad tā ir pilnīgi izbalējusi, ir laiks nomainīt ķiveri.

Aizsargbrilles vai sejas aizsargs (vizieris)

Sejas aizsargs vai brilles aizsargā acis no lidojošiem koka gabaliņiem, šķembām un citiem svešķermeņiem. Ja tiek izmantots tikai sejas aizsargu, tam jābūt ar iespējami blīvāku tīkliņu un jānosedz visa seja. Motorzāģis nerada daudz koksnes putekļu, bet pārsvarā dažāda lieluma skaidas un koksnes gabalus, kas nespēj tikt cauri smalkam sietam.

Bieži tiek izmantotas aizsargbrilles, taču to mīnuss var būt tas, ka karstā laikā gaiss cirkulē sliktāk. Mitruma gadījumā rodas iztvaikošana, kas var samazināt redzamību. Labākai aizsardzībai ieteicams izmantot gan aizsargbrilles, gan arī sejas aizsargu (vizieri). Tādā veidā gandrīz pilnībā tiek izslēgta svešķermeņu nokļūšana acīs.

Austiņas

Motorzāģis rada ļoti lielu troksni, līdz 115 dB, bet atļautais maksimālais trokšņu līmenis ir līdz 85 dB. Lai pasargātu dzirdi, noteikti jāizmanto aizsarglīdzekļi. Ir pieejamas gan austiņas, gan arī ausu aizbāžņi. Kuram aizsarglīdzeklim dot priekšroku – tas jāizvēlas pašam lietotājam.

Aizsargbikses

Darba apģērbam, pirmkārt, jābūt ļoti stingram un izturīgam.  Otrkārt, ļoti elastīgam un ērtam, lai neierobežotu kustības. Aizsargapģērbu ražotāji nepārtraukti attīsta savu piedāvājumu, un šobrīd var iegādāties ļoti labu ekipējumu. Diemžēl motorzāģu ķēdes ražotāji vienmēr ir soli priekšā, un joprojām nav iespējama pilnīga aizsardzība no spēcīgiem zāģiem un ļoti asām ķēdēm. Taču jebkurā gadījumā aizsargapģērbs pasargā strādnieku un bez tā mežā strādāt nedrīkst.

Parasti ir divu veidu aizsargbikses: A tipa un C tipa. A tipa bikses aizsargā kājas tikai no priekšpuses. Tās iedalās vēl divos variantos: parastās gatavās aizsargbikses un uz ikdienas apģērba virsū uzvelkamās aizsargbikses. C tipa bikses aizsargā kājas no visām pusēm, tāpēc tās garantē lielāku drošību. C tipa bikses nēsā parasto bikšu vietā, un tās parasti nav paredzētas kā uzvelkamās bikses virsū parastajam apģērbam.

Aizsargbikšu pamatmateriāls ir stingrs. Zem tā ir pildījuma materiāls, visbiežāk tam tiek izmantots neilons. Ja gadās, ka zāģa ķēde skar bikses, tad virsējais slānis var tikt sagriezts, bet zem tā esošais šķiedrainais pildījuma materiāls ieķeras zāģa ķēdē. Ķēde iesprūst, apturot zāģa darbību un pasargājot kāju no ievainojuma.

Jaka

Aizsargjakas princips ir tāds pats kā biksēm, jo tiek izmantoti viena veida materiāli. Zem virsējā auduma ir šķiedrains pildījuma materiāls, kas nelaimes gadījumā saķeras zāģa zobratā un ķēdē, apstādinot zāģa darbību un novēršot smagus savainojumus.

Aizsargcimdi

Aizsargcimdos tiek izmantots līdzīgs materiāls kā aizsargbikšu materiālam. Izmēģinājumos ir pierādīts, ka zāģēšanas darbos roku ievainojumi visbiežāk rodas kreisās rokas aizmugures daļai. Tāpēc šai vietai parasti tiek pievērsta īpaša uzmanība, kreisā cimda aizmugures daļā iestrādājot biezāku šķiedrainā pildījuma materiāla slāni. Cimdiem jābūt elastīgiem un ērtiem.

Zābaki

Aizsargzābakiem ir metāla purngals – zābaka purngalā ir plāksne no metāla, kas aizsargā kāju no iezāģēšanas. Zābaki ir daudzkārtaini un no īpašiem materiāliem, lai samazinātu ievainojumu bīstamību iespējamās nelaimes gadījumā.

Neviens nav pasargāts no nelaimēm, taču tas, cik labi esam gatavi nepatīkamiem pārsteigumiem, ir atkarīgs no mums pašiem. Pareizais drošības ekipējums sākumā var likties dārgs un traucējošs, taču 28 m/s rotējošai zāģa ķēdei ir nepieciešams tikai mirklis, lai sagrieztu parastu apģērbu un radītu būtiskus savainojumus. Esiet uzmanīgi un papildus drošības apģērbam izmantojiet arī pareizus darba paņēmienus! 

Austiņas, , ECHO

Austiņas, , ECHO

17 €
Pieejams tagad: 6
3M Comfort 2841 aizsargbrilles, pelēkas, 3M

3M Comfort 2841 aizsargbrilles, pelēkas, 3M

12.1 €
Jautāt par piegādes laiku
Vizieris ar austiņām , ECHO

Vizieris ar austiņām , ECHO

preces nav pieejamas noliktavā

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Ienākt
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Izveidot vai atjaunot paroli?

login-with-smartid*
  • Ja esat Stokker klients un e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • pasūtiet paroli vai piesakieties.

Vēl neesi Stokker klients? Uzzini vairāk. vai reģistrēties →Kļūsti par klientu.