JAUNUMS!
Pievienojies!
Open MenuProduktu katalogs0Open CartOpen Search
search
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
0
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Ienākt
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Respiratoru ražošanas zinātne - no autiņbiksīšu testēšanas līdz produktam darba aizsardzībai

08.06 2016 10:27

Džons Braients ir tā vīra vārds, kas ir izstrādājis 3M Aura respiratoru sēriju. Tie ir uzskatāmi par jaunākās paaudzes respiratoriem. Tie patiesībā ir smalki produkti, kam jānodrošina viegla elpošana, un valkātājam jābūt ērti tos izmantot dažādos darba aspstākļos. Zinātnieks stāsta par to, kā ideja pārtop produktā, un kā pētniecības nolūkos galvā tiek vilktas pat autiņbiksītes, lai pētītu līdzīgu materiālu saskari ar ādu. 

Kā Jūs nokļuvāt zinātnieka darbā 3M rūpnīcā?
Esmu ieguvis zinātnisko grādu elektrotehnikas jomā. Vispirms kādu laiku strādāju Lielbritānijas valdības labā. Tā kā uzskatīju, ka darbs 3M varētu būt aizraujošāks, astoņdesmitajos gados pievienojos 3M inženieru komandai. Nedaudz vēlāk kļuvu par procesu inženieri respiratoru rūpnīcā Ņūtonā Eiklifā. Kad Eiropā tika izveidota laboratorija, pievienojos produktu attīstīšanas komandai, kas izmantoja zinātni, lai radītu nākamās paaudzes respiratorus.

Kā Jūs ieguvāt 3M™ Aura™ respiratora izstrādāšanai nepieciešamās zināšanas?
Man ir kvalifikācija vides inženierijā, tāpēc es pārzinu siltuma un gaisa plūsmas, kā arī siltuma pārvadi respiratoros un karstuma un aukstuma radītās sajūtas. Tāpat esmu studējis vadību un ieguvis maģistra grādu ražošanā un mārketingā, līdz ar to izprotu visu produkta attīstības procesu. Mans pirmais projekts bija riteņbraucēju maska, kas paredzēta lielu pilsētu iedzīvotājiem pasargāšanai no piesārņojuma. 

Nav tādas pamācības, kurā būtu izklāstīts kā tiek izstrādāts respirators. Izstrādes process ietver zinātnisku ieskatu realizēšanu, mācīšanos no citās nozarēs izmantotajām tehnikām, veselo saprātu, kā arī neskaitāmus mēģinājumus un kļūdas. Šo darbību īstenošanai ir nepieciešama liela zinātkāre un uzņēmums, kas apzinās, ka izgudrojumi daļēji rodas eksperimentējot. 3M zina, ka inovāciju radīšanai ir nepieciešama pareiza vide, tāpēc 15% sava darba laika varu veltīt, lai pētītu un "spēlētos" ar dažādām tehnikām un mūs interesējošām idejām. Vienreizējās lietošanas respirators - tāds, kāds ir, piemēram, Aura 9300+ - ietver dažādus pamatelementus. Tam jābūt aprīkotam ar slāni, kas filtrē potenciāli kaitīgās daļiņas vidē, tam blīvi jāpieguļ pie sejas, tam jābūt ērtam, tam jāmazina jebkāda veida negatīva ietekme uz lietotāja spēju veikt savus darba pienākumus. 

Es neesmu klasiskais zinātnieks, kurš strādā laboratorijās tikai ar teorētiskiem modeļiem. Es uzskatu, ka testēšana reālā vidē ir tikpat būtiski aspekti. Piemēram, esmu izmēģinājis treniņus sporta zālē ar respiratoru, tādējādi izprotot, kā ir lietot respiratoru sviedrainā un mitrā vidē, elpojot dziļi. Izmēģināju skriešanu un braukšanu ar riteni ar dažādiem respiratoriem. Veicu fizisku darbu mājās ar respiratoru. Šādi eksperimenti ļauj saprast, kas ir nepieciešams, lai nodrošinātu vieglu elpošanu un ērtu respiratora valkāšanu. 

Kā Jūs nonākat pie galīgās produkta versijas?
Tam ir nepieciešams ilgs testēšanas laiks. Pēc tam, kad ar produktu esam veikuši testus laboratorijā, mēs vēršamies pie saviem klientiem, cenšoties iesaistīt viņus produkta pilnveidošanas procesā. Mēs lūdzam lietotājiem izmēģināt testa modeļus un sniegt atsauksmes. Pēc tam mēs produktu pilnveidojam saskaņā ar atsauksmēm un testējam atkal. Un atkal. Un atkal. Tik ilgi, kamēr produkts ir nevainojams.

Kādi ir respiratora Aura 9300. modeļa nozīmīgākie uzlabojumi?
Nozīmīgākie uzlabojumi ir tādā aspektā kā respiratora saskare ar ādu. Tāpēc jaunajam respiratora modelim ir trīs paneļu formas ar mīkstām un ērtām saskares virsmām, kas ievērojami uzlabo tā lietošanas komfortu. Pētniecības procesā mēs apskatījām dažādus respiratorus, autiņbiksītes, boksa cimdus un virkni citu mīkstu izstrādājumu, kas jālieto ciešā saskarē ar ādu. Pētījām to dizainu un dažādas citas īpatnības. Atceros tikšanos, kurā mēs visi sēdējām telpā ar galvā uzvilktām autiņbiksītēm, testējot to elastību, sviedru absorbēšanas spēju un komfortu.

Papildus tam, ka respiratoram jābūt mīkstam un ērtam saskarē ar seju, tam ir arī jānotur filtra materiāls noteiktā attālumā no mutes un nāsīm. Pretējā gadījumā, veicot smagu fizisku darbu un elpojot dziļi, respirators var saplakt un iespiesties mutē. Un tā ir ļoti neērta situācija. Mēs esam novērsuši šo problēmu, izmantojot stingrāku centrālo paneli, kas produkta lietošanas laikā veido tilta vai arkas formu, kas vērsta virzienā no mutes. Šajā respiratora modelī ir iestrādāts arī jaunākais elektrostatiskais filtra materiāls. Respirators sākotnēji ir plakanā formā, tādējādi to ir vieglāk pārnēsāt, piemēram, kabatā vai zem ķiveres, un izmantot, kad rodas nepieciešamība. Tāpat katrs respirators ir ievietots atsevišķā iepakojumā, lai pirms lietošanas tas būtu higiēnisks. Lai gūtu iedvesmu idejai, kā 2D formu pārnēsāšanas laikā pārveidot par 3D formu lietošanas laikā, mēs pat apguvām origami principus!

Kā var saglabāt motivāciju respiratora pilnveidošanai tik daudzu gadu garumā?
Ir laba sajūta, kad var izmantot savas zināšanas, zinātnes pamatprincipus un pieredzi, lai radītu produktu, ko cilvēki tiešām vēlas izmantot un kas veido labāku un veselīgāku pasauli. To cilvēku skaits, kuri no šāda laba un kvalitatīva produkta gūst labumu – ražošanas nozares darbinieki, kā arī viņu ģimenes – ir milzīgs. Tas arī uztur motivāciju.

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
  • Klientu atbalsta serviss Pi-Pk 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Ienākt
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Mainīt vai atjaunot paroli?

Ienākt ar SmartID
  • Ja esat Stokker klients, bet e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • izveidojat paroli , lai ienāktu sistēmā.

Vēl neesi Stokker klients? Ieskaties šeit un reģistrējies →Kļūsti par klientu .