JAUNUMS!
Pievienojies!
Informējam, ka Melnās piektdienas izpārdošanas laikā veikto pasūtījumu apstrāde tiks uzsākta 29.11.2021.!
Open MenuProduktu katalogs0Open CartOpen Search
search
E-veikals: 25 484 474 P.-P. 8:00-20:00Veikals: 25 747 464Serviss: 27 354 354
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
0
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Ienākt
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Kādu eļļu liet dārza tehnikas dzinējā?

23.05 2016 10:25

Gatavojot tehniku jaunajai dārza darbu sezonai, jādomā arī par eļļas un smērvielu izvēli. Kā neapjukt plašajā klāstā un atrast piemērotāko?

Pirms eļļas iegādes svarīgi sākotnēji izlasīt dzinēja ražotāja ieteikumus. Šai informācijai būtu jābūt norādītai katras tehnikas vienības lietošanas instrukcijā. Pēc tam, kad ir noskaidrots, kādām prasībām eļļai ir jāatbilst, nākamais kritērijs ir viskozitāte.

Dažādas viskozitātes eļļas ir piemērotas atšķirīgiem apstākļiem. Parasti viskozitāti apzīmē ar apzīmējumiem SAE30, SAE40, SAE10W30 u. tml. SAE apzīmē standartu – Society of Automotive Engineers. Skaitļi pēc burtiem „SAE” raksturo viskozitātes klasi. Skaitlis, kas seko pēc burta W (Winter), raksturo viskozitāti ziemas apstākļos.

Lai būtu skaidrāks, kā piemēru var apskatīt SAE10W40 motoreļļu. Šī eļļa atbilst vasaras eļļai SAE40, un vienlaicīgi tai ir arī aukstumizturīgas eļļas SAE10W īpašības. Tas nozīmē, ka to var lietot visu gadu. Eļļas, kuru apzīmējumā nav W burta un skaitļa pirms tā, ir vasaras eļļas. Tās ziemā nevajadzētu izmantot. Jo mazāks skaitlis ir pirms W burta, jo eļļa ir „šķidrāka” aukstos apstākļos un piemērotāka negatīvām temperatūrām. Jo lielāks skaitlis ir apzīmējuma beigās, jo eļļa spēj izturēt augstākas temperatūras, nezaudējot eļļojošo slāni. Konkrētajā piemērā 10W ir viskozitātes klase ziemā, savukārt vasarā tā ir 40.

Zāles pļāvējiem visbiežāk izmanto SAE30 viskozitātes klases eļļu. To nekādā gadījumā nevajadzētu lietot ziemas apstākļos, piemēram, sniega frēzes vai zālāja traktora dzinējā. Šāda eļļa zemās temperatūrās sabiezē un kļūst līdzīga vaskam. Ziemā vajadzētu izvēlieties SAE10W30 vai SAE5W30 eļļu.

Eļļas izvēlē var noderēt šāda tabula: 

dte_ellas.jpg

Divtaktu dzinējiem eļļošanas jautājums ir vēl svarīgāks. Izmantojot nekvalitatīvu vai prasībām neatbilstošu eļļu, pēc pāris reizēm nekas slikts nenotiks. Piejaucot sliktu eļļu motorzāģa vai trimmera benzīnam, tā dzinējs ātri vien var nolietoties.

Dzinēju eļļas ir pieejamas dažādās krāsās, piemēram, sarkana, zila, dzeltena un citas. Tas tāpēc, lai skaidri varētu redzēt, ka benzīnam pielieta eļļa un nepielietu to dubultā. Jāatceras, ka krāsa līdz galam „nesadeg” un laika gaitā radīsies nogulsnes. Tāpēc labāk ieteicams izvēlēties bezkrāsainu eļļu.

Ja rūpējaties par savu tehniku un vēlaties to lietot ilgus gadus, noteikti ieteicams izvēlēties eļļu ar pazīstamu preču zīmi, ko atzinīgi novērtē tehnikas īpašnieki visā pasaulē, piemēram, „Valvoline”. 

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
  • Klientu atbalsta serviss Pi-Pk 8.00-17.00
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Ienākt
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Mainīt vai atjaunot paroli?

Ienākt ar SmartID
  • Ja esat Stokker klients, bet e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • izveidojat paroli vai ienāciet sistēmā.

Vēl neesi Stokker klients? Uzzini vairāk. vai reģistrēties →Kļūsti par klientu .