JAUNUMS!
Pievienojies!
Open MenuProduktu katalogs0Open CartOpen Search
search
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
0
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Ienākt
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Kā izvēlēties piemērotāko mauriņa pļaujmašīnu?

08.07 2015 09:22

Mauriņa sakopšanai tiek piedāvāti daudz un dažādi tehnikas varianti – mauriņa pļaujmašīnas, mauriņa traktori un mauriņa roboti. Kā neapjukt un izvēlēties to īsto un vienīgo?

Ņemot vērā, ka dārza tehnika tiek iegādāta lietošanai vairākus gadus, pirms došanās uz veikalu vispirms ir būtiski saprast, cik liels ir zāliens, kāds ir reljefs, cik svarīgs jums ir komforts, kā arī iespējamais laiks, kuru esat gatavs atvēlēt sava mauriņa sakopšanai.

Benzīna, elektriskā, akumulatora pļaujmašīna vai robots

Elektrisko pļaujmašīnu var izvēlēties, ja pļaujamā platība ir līdz 600 m2. Salīdzinot dažādas mauriņa pļaujmašīnas, elektriskās un akumulatora pļaujmašīnas ir vieglāk lietojamas, un to uzturēšanas izdevumi ir mazāki. Elektriskajām mauriņa pļaujmašīnām nav nepieciešams mainīt motoreļļu vai gaisa filtrus - pietiek ar asmens asināšanu un vispārējo tīrīšanu pēc katras pļaušanas reizes. Dārza tehnikas eksperts Mārtiņš Jaudzems atgādina, ka elektrisko pļaujmašīnu dzinēja jauda ir maza, tāpēc tās vairāk ir piemērotas nelielai platībai ar ne pārāk garu zāli. Elektriskās pļaujmašīnas ir ērtas darbam vietās, kur ir maz koku un krūmu. 

Strādājot ar akumulatora pļaujmašīnu, jāņem vērā, ka akumulatora darbības laiks ir ierobežots. Pilnai akumulatora uzlādei parasti nepieciešams vairāk laika kā tā izlādei. Izvēloties elektrisko vai akumulatora pļaujmašīnu, nebūs jādomā par benzīnu, turklāt tās glabāšanai nepieciešams atvēlēt mazāku vietu. Akumulatora pļaujmašīnu lielākās priekšrocības – neliels troksnis, viegla iedarbināšana, mazs svars, kā arī nav nepieciešams pagarinātājs. Līdz ar to šīs būs piemērotas gados vecākiem cilvēkiem vai, piemēram, vasarnīcu īpašniekiem, kuriem nepieciešams pārvadāt pļaujmašīnu.

Visizplatītākās ir benzīna pļaujmašīnas. Tās lielākoties aprīkotas ar jaudīgiem dzinējiem, kuri ļaus ātrāk nopļaut zālienu, kā arī kalpos ilgāk par abiem iepriekš minētajiem. Mīnusi – salīdzinoši sarežģīta apkope un lielākas izmaksas.

Atsevišķa kategorija ir mauriņa traktori, kas būs piemēroti lielu platību apsaimniekošanai. Ja lemjat par labu šim tehnikas risinājumam, vērts atcerēties, ka atsevišķus mauriņa traktoru modeļus, aprīkojot tos ar šķūri un riteņu ķēdēm, iespējams izmantot arī ziemā. Savukārt tiem, kuriem sirdij tuvi pēdējie tehnoloģiju sasniegumi, vērts izskatīt mauriņa robotu piedāvājumu. Lielākie plusi – klusi un daudz strādā vienatnē (apkops līdz 10000 m2), sadzīvo ar bērniem un dzīvniekiem, vienkārša apkope.

Mulčēšana, savākšana vai izmešana

Dārza tehnikas veikalos pieejams plašs mauriņa pļaujmašīnu klāsts ar vienu vai vairākām funkcijām. Lai palīdzētu izdarīt izvēli, projekta “Dārza tehnikas eksperti” vadītājs M. Jaudzems skaidro trīs galveno funkciju atšķirības.

Mulčēšana nozīmē, ka nopļautā zāle netiek izmesta no pļaujmašīnas, bet gan sasmalcināta sīkos gabalos. Ja tiek pļauta ne pārāk gara zāle, nopļautie zāles stiebri parasti nav redzami. Tie kļūst par mēslojumu augošajai zālei. Salīdzinot ar izmešanu uz sāniem, mulčēšanas galvenā priekšrocība ir tā, ka nopļautā zāle netiek izsvaidīta uz nopļautā zālāja, bet gan iespiesta tajā. 

Savākšanas groza galvenā priekšrocība – zāliens paliek tīrs, jo lielākā daļa nopļautās zāles tiek savākta grozā. Tāpat to ērti var izmantot arī rudenī - ar šādu pļaujmašīnu var viegli sasmalcināt un savākt nokritušās lapas. Kā mīnusu var minēt papildu darbu, kas jāveic, iztukšojot grozu. 

Izmešana uz sāniem ir vienkārša un izmaksu ziņā lēta funkcija, kas piemērota nelielas jaudas pļaujmašīnām, neradot tām papildu noslogojumu.

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
  • Klientu atbalsta serviss Pi-Pk 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Ienākt
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Mainīt vai atjaunot paroli?

Ienākt ar SmartID
  • Ja esat Stokker klients, bet e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • izveidojat paroli , lai ienāktu sistēmā.

Vēl neesi Stokker klients? Ieskaties šeit un reģistrējies →Kļūsti par klientu .