JAUNUMS!
Pievienojies!
Open MenuProduktu katalogs0Open CartOpen Search
search
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
0
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem uz pakomātiem no 49€
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Kā izvēlēties lapu pūtēju?

07.10 2019 14:37

Krāsainās un košās rudens lapas ir neatņemama krāšņās rudens ainavas sastāvdaļa, sevišķi tad, kad lapas vēl rotā kokus. Tomēr pienāk brīdis un tās sāk strauji krist, un grābšanas maratons var sākties! Protams, jūs varat ņemt talkā Cub Cadet mauriņa traktoru vai Wolf-GARTEN grābekli, lai savāktu lapas, bet ir vēl cits risinājums – lapu pūtējs.

Turklāt lapu pūtējs nav tikai vienas sezonas darba rīks – to var izmantot gan pavasarī, lai atbrīvotu teritoriju no ziemas laikā uzkrātajiem netīrumiem, gan vasarā, tīrot smiltis, un arī ziemā tas spēj tikt galā ar nelielu sniega segu.

Lapu pūtēji

Kā izvēlēties īsto lapu pūtēju? 
Tirgū ir pieejams plašs lapu pūtēju klāsts; piedāvājumā ir gan elektriskie lapu pūtēji, gan ar degvielu un akumulatoru darbināmie. Tāpat lapu pūtēji atšķiras to lietošanas veida ziņā – rokās turamie vai uz muguras pārnēsājamie. Turklāt lapu pūtēju jūs iegādājaties vismaz uz 5 sezonām vai pat visam mūžam.

Lai orientētos plašajā piedāvājuma klāstā un izvēlētos sev piemērotāko risinājumu, ir svarīgi noteikt jūsu kritērijus.

Galvenie kritēriji, kas būtu jāņem vērā izvēloties lapu pūtēju:
- cik liela ir apkopjamā teritorija, jo ir būtiska atšķirība starp 50m2 un 500m2 lielu platību;
- cik bieži plānojat izmantot lapu pūtēju. Profesionālie lapu pūtēji ir paredzēti 5 dienu darba režīmam 8 stundas dienā;
- būtisks kritērijs, kas jāņem vērā, – vai jūs vēlaties lapu pūtēju izmantot tikai lapkriša sezonā, vai vēlaties iegādāties ierīci, ko izmantot visa gada garumā, lai uzturētu pagalmu pienācīgā kārtībā – tīrīt sniegu, zarus, būvgružus utt.

Elektriskais, ar degvielu vai ar akumulatoru darbināmais lapu pūtējs

Ātrums, ērtums, budžets ir kritēriji, kas jāņem vērā, izvēloties elektrisko vai ar degvielu darbināmo lapu pūtēju.
Ar degvielu darbināmos lapu pūtējus var izmantot jebkurā vietā, bet tie sver un maksā dārgāk nekā elektriskie lapu pūtēji. Tiem nepieciešama degviela un sarežģītāka apkope. Bezvadu elektriskie lapu pūtēji nav tik jaudīgi kā ar dzinēju aprīkotie, un to darba ilgumu ierobežo baterijas uzlādēšana, tomēr šie pūtēji ir viegli. Uz muguras liekamie gaisa pūtēji ir dārgāki, tiem ir lielāka jauda un tos ir daudz ērtāk lietot, jo svars tiek pārnests uz muguru un pleciem.
Elektrisko lapu pūtēju priekšrocība ir tāda, ka tie ir salīdzinoši klusi, savukārt ar degvielu un akumulatoru darbināmie lapu pūtēji elektriskos pārspēj  ātruma un jaudas kategorijās. Ierīces, kas darbināmas ar elektrību, būs piemērotākas nelielām teritorijām ierobežotā elektrības vada garuma dēļ. Ar akumulatoru aprīkotie lapu pūtēji ir svara ziņā viegli, ērti pārnēsājami un manevrējami, tomēr jāpatur prātā nepieciešamība akumulatoru uzlādēt, tāpēc elektriskie un ar akumulatoru darbināmie lapu pūtēji būs ideāli piemēroti nelielām teritorijām un privātmājām.
Apkopjot lielākas teritorijas, piemēram, skvērus un parkus, visparocīgākie būs uz muguras pārnēsājamie lapu pūtēji, kurus darbina ar degvielu. Būtisks lapu pūtēju indikators ir gaisa caurplūde un gaisa plūsmas ātrums. Jo spēcīgāka gaisa plūsma, jo ar lielāku daudzumu lapu, sniega, zaru un pat ābolu pūtējs tiks galā.

 

Par troksni

Visas motorizētās ierīces darbojoties rada troksni. Skaņu rada gan lapu pūtēji ar aizdedzes dzinēju, gan ar akumulatoru darbināmie. Klusāk darbojas akumulatoru lapu pūtēji, tāpēc tie būs piemērotāki darbam vidē, kur trokšņa līmenim jābūt pēc iespējas zemākam. Snieguma ziņā akumulatoru lapu pūtēji ir gana jaudīgi un pielīdzināmi mazākiem un vidējiem ar degvielas dzinēju aprīkotiem lapu pūtējiem.
Ja dodat priekšroku ar degvielu darbināmiem lapu pūtējiem, tā darbināšanai iesakām izmantot dabai draudzīgāku alkilāta degvielu (piemēram, Aspen). Šo degvielu var uzglabāt ilgstoši, tās kvalitāte ir ļoti noturīga (līdz pat 5 gadiem slēgtā kannā), dzinēja iedarbināšana notiek viegli pat pēc ilgākas dīkstāves. Šī degviela nodrošina arī mazāku aizdedzes sveču un sadegšanas kameras piesārņojumu, kas nozīmē arī ilgāku tehnikas mūžu. Būtiska alkilāta degvielas priekšrocība - tā satur mazāk kaitīgu vielu, kas nozīmē, ka tā ir veselībai un dabai drošāka.  

Viens no Echo lapu pūtējiem, kas darbināmi ar Aspen, ir uz muguras liekamais PB-770. Primāri šie lapu pūtēji paredzēti profesionālai lietošanai, apkopjot dažādus apvidus un plašas teritorijas.  Pārnēsājamo lapu pūtēju motors ir izolēts no korpusa, tādēļ vibrācija nepāriet uz lietotāja ķermeni. Turklāt pārnēsāšanas siksnas ir veidotas no materiāla, kas novērš lietotāja muguras sasvīšanu.

 

Visa centrā ir lietotājs

Izstrādājot lapu pūtēju dizainu, Echo galvenā uzmanība ir vērsta uz lietotāju, lai darbs būtu maksimāli ērts un pati ierīce – lietotājam ergonomiska. Būtisks kvalitātes indikators ir, cik ātri vai lēni lietotājs nogurst. Echo ir patentējis tā saukto “liekto” cauruli, lai, pūšot gaisu, spiediena plūsma minimāli iedarbotos uz plaukstas locītavu, samazinot noguruma pakāpi.

 

Lapu pūtējs ar smalcinātāju

Atsevišķiem Echo lapu pūtējiem ir arī smalcināšanas funkcija. Lapas ir ļoti labs komposta materiāls, tāpēc lapu pūtēji ar Echo lapu savākšanas maisu, piemēram ES-250ES, ir komposta veidotāju sapnis. Sākotnēji lapas tiek savāktas kaudzē, tad iesūktas maisā un sasmalcinātas. Sasmalcinātas lapas ir līdz pat 10 reizēm mazākas, tās satrūd daudz ātrāk, nodrošinot augstāku komposta kvalitāti.
Lapu pūtēju var izmantot ne tikai lapu tīrīšanai, bet arī, lai ziemā nopūstu sniegu no automašīnas, ietvēm un lielākām teritorijām, tāpat lapu pūtēju var izmantot automašīnas žāvēšanai pēc mazgāšanas, sīkāku būvgružu notīrīšanai, terašu tīrīšanai, ietvju un lielāku zemes gabalu tīrīšanai vai lauksaimniecības tehnikas un būvobjektu kopšanai.

 

Drošība vienmēr pirmajā vietā

Veicot jebkādu darbu, investēt drošības aprīkojumā ir gudrs lēmums. Neskatoties uz to, ka lapu pūtēju trokšņa līmenis ir samērā zems, mēs iesakām izmantot aizsargaustiņas, acu un sejas aizsargaprīkojumu, respiratorus, brilles un cimdus. Noteikti konsultējaties ar lapu pūtēju ekspertu par piemērotāko aizsargaprīkojumu.

Daudzi uzskata, ka rudens lapu vākšana ir lielisks treniņš, bet, ja jākopj lielas teritorijas – dārzi, skvēri un parki –, motorizētā tehnika būs lielisks palīgs, turklāt jūs tik un tā laiku pavadīsiet fiziskās aktivitātēs! Tajā pašā laikā darbs tiks paveikts ātrāk un efektīvāk, ietaupot tik vērtīgo laiku. 

Lai ierīce darbotos efektīvi, ikvienam lapu pūtējam ar degvielas dzinēju ir jābūt perfektā darba kārtībā. Šeit talkā nāks dārza eksperti, kas pārbaudīs un sagatavos jūsu tehniku, lai tā darbotos pienācīgi un, galvenais, droši. Strādājot ar lapu pūtēju, iesakām regulāri pievērst uzmanību ventilatoram, lai pārliecinātos, ka visi iebūvētie elementi ir darba kārtībā un funkcionē.

Japānas tehnoloģijas garantē Echo lapu pūtējiem 5 gadu garantiju privātpersonām un 2 gadu juridiskām personām.
Rudens piedāvājums Echo lapu pūtējiem stokker.lv
Labāko padomu sniegs dārza eksperti, kuru kontaktus var atrast ŠEIT

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
  • Klientu atbalsta serviss Pi-Pk 8.00-17.00
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Mans Stokker
E-pasts
Smart-ID
Facebook/Google
Mainīt vai atjaunot paroli?

Pieslēgties ar SmartID

Ja lietojat Smart-ID "Basic" kontu, reģistrācija StokkerPRO Bonuss programmai nebūs iespējama. Nepieciešams izveidot pilno Smart-ID kontu, izmantojot e-ID karti vai bankas filiālē, lai veiktu personas identitātes apliecināšanu.

  • Ja esat Stokker klients, bet e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • izveidojat paroli , lai ienāktu sistēmā.

Vēl neesi Stokker klients? Ieskaties šeit un reģistrējies →Reģistrējies StokkerPRO un pelni ar pirkumiem.
SIA Stokker izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par precēm un pakalpojumiem, kā arī uzlabotu mūsu pakalpojumus un tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, nospiediet "Apstiprināt visas". Ja vēlaties mainīt savu izvēli, lūdzu, nospiediet “Pārvaldīt iestatījumus”.
Pārvaldīt iestatījumus
Apstiprināt visas