JAUNUMS!
Pievienojies!
Open MenuProduktu katalogs0Open CartOpen Search
search
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
0
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Mans Stokker
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Jaunais metināšanas aprīkojums samazina elektroenerģijas izmaksas pat par 30%

11.01 2022 10:45

Elektrības biržas cenas pēdējā laikā ir sasniegušas vēl nebijušus apmērus, un tas rada jaunus izaicinājumus uzņēmumiem, kam jārūpējas par savas darbības rentabilitāti. Lai to nodrošinātu, tiem ne tikai jāražo kvailtatīvi produkti, bet arī jāsamazina elektrības patēriņš.

Metināšana šajā ziņā nav izņēmums. Vai zinājāt, ka metināšanas procesā patērētā elektroenerģija gadā izmaksā apmēram 100 miljonus eiro? Katrs ražotājs ir pelnījis energoefektīvu un uzticamu metināšanas aprīkojumu, tādas iekārtas, kas ne tikai nodrošina izcili kvalitatīvu darba rezultātu, bet arī palīdz samazināt elektrības patēriņu un ekspluatācijas izmaksas.

Tā kā elektrības cenas paaugstinās, ražotāji meklē veidus, kā optimizēt elektroenerģijas patēriņu. Kāpēc gan nepārskatīt arī ar metināšanu saistītos procesus? Ne vienmēr ir vērts palikt pie laika pārbaudi izturējušām vērtībām. Ja ir runa par iespēju optimizēt savus ražošanas procesus, to noteikti ir vērts darīt. Ko mēs varam darīt labāk? Kas mums varētu palīdzēt palielināt energoefektivitāti? Kā mēs varam vairot ražīgumu?

Vai jūsu pašreizējais metināšanas aprīkojums ir energoefektīvs?

Ja jūsu metināšanas aprīkojums ir vairāk nekā piecus gadus vecs, visdrīzāk, elektrības patēriņš ir samērā liels. Ja arī šķiet, ka tas darbojas kā jauns, jāņem vērā, ka vecākām iekārtām nav tādu tehnoloģiju, kas ļautu taupīgāk lietot elektroenerģiju. Pat tad, ja doma par visa metināšanas aprīkojuma nomaiņu pirmajā brīdī šķiet biedējoša, šāds ieguldījums atmaksāsies ātrāk nekā domājat.

Modernajām metināšanas tehnoloģijām ir daudz priekšrocību, sākot no kvalitatīvāka darba rezultāta līdz krietni mazākam elektrības patēriņam. Jaunie invertora tipa strāvas avoti ļauj ražotājiem nodrošināt lielāku izejošo jaudu, pateicoties jaunajām energoelektronikas tehnoloģijām, un tā rezultāts ir labāka veiktspējas un izmēra attiecība. Šie modeļi arī nodrošina stabilu darbību un lielāku efektivitāti.

Jaunā un līdzšinējā metināšanas aprīkojuma salīdzinājums

Līdz šim metināšanas iekārtu strāvas avotu pamatā bija tradicionālie transformatori. Šie rūpnieciskie strāvas avoti parasti bija smagi un apjomīgi, to svars bija ne mazāks par 150 kg. Barošanas avotam bija nepieciešama 50 Hz 400 voltu jauda. Metāla transformators to pārveidoja no salīdzinoši augsta ieejas sprieguma uz 50 Hz strāvu ar zemāku spriegumu. Pēc tam īpaša ierīce – tilta slēguma taisngriezis – transformēja strāvu, lai iegūtu līdzstrāvas izejas jaudu metināšanas procesam. To visu kontrolēja nosacīti lēnas kontroles sistēmas.

Tomēr mūsdienās ienākošā 50 Hz jauda, pateicoties invertora tehnoloģijai, vispirms tiek transformēta līdzstrāvā. Pēc tam tā tiek vadīta uz barošanas avota invertora sekciju, kur cietvielu slēdži ar 120 000 frekvenci to ieslēdz un izslēdz. Šī impulsveida augstsprieguma augstas frekvences līdzstrāva pēc tam nonāk galvenajā transformatorā, kur tā tiek pārveidota par zema sprieguma līdzstrāvu, kas piemērota metināšanai.

Lincoln Electric metināšanas tehnoloģija

Galvenie jaunumi metināšanas iekārtu pasaulē ir energoefektīva metināšanas tehnoloģija, kuru piedāvā Lincoln Electric Powertec ar Speedtec SP sērijas mašīnām. Šīs iekārtas raksturo ne tikai izcili kvalitatīva lokveida metināšana un intuitīva kontrole, bet arī ergonomiska konstrukcija ar 3 gadu garantiju. To visu papildina īpaši patīkama priekšrocība – tās izmanto par līdz pat 30% mazāk elektrības nekā iepriekšējās paaudzes metināšanas iekārtas.

Šīs metināšanas iekārtas nodrošina precīzu loka uzsākšanu un mūsdienīgas darba intensitātes kontroles iespējas, kas ļauj metinātājiem strādāt ar optimālu metināšanas jaudu. Tehnoloģijas, ar kurām ir aprīkotas šīs iekārtas, nodrošina ražotājiem strāvas avotu, kas ļauj veikt liela un maza strāvas stipruma metināšanu, izmantojot kušņu kodolu vai stieni, TIG un MIG metināšanu, kā arī loka griešanu. Speedtec SP iekārtu gadījumā tiek nodrošinātas arī papildfunkcijas, piemēram, pulsējošas strāvas loks, jauni īpaši efektīvi metināšanas procesi (Speed Short Arc, Soft Silent Pulse, High Penetration Speed un Mechapulse), ražošanas procesa novērošana, garantija līdz 5 gadiem un daudzas citas priekšrocības.  

Modernizētie invertora modeļi nodrošina daudzprocesu metināšanas iespēju, garantējot īsāku loka reakcijas laiku, vienmērīgāku loka darbību un gludāku metinājuma šuvi. Šīs iekārtas ļauj uzreiz iegūt kvalitatīvu metinājuma rezultātu, līdz ar to nav nepieciešams atkārtot metināšanu un procesā rodas mazāk materiāla pārpalikumu.

Katra Powertec-i un Speedtec SP iekārta var ietaupīt apmēram 200-300 € vai vairāk katru gadu, vienkārši patērējot mazāk elektrības. Ekonomiju metināšanas laikā nodrošina ne tikai mazais elektrības patēriņš, bet arī īpašas papildfunkcijas un iespējas, piemēram:

  • gaidīšanas režīms ļauj samazināt enerģijas patēriņu līdz līmenim zem 30 W, kad metināšanas aprīkojums netiek lietots;
  • izslēgšanās režīms ļauj samazināt enerģijas patēriņu pat zem 10 W, ja metināšanas iekārta netiek lietota ilgāku laika posmu;
  • F.A.N. (ventilators, kad tas nepieciešams; fan as needed) režīms aktivē dzesēšanu metināšanas iekārtā tikai tad, kad tas nepieciešams; dzesēšana nedarbojas visu metināšanas periodu.

Energoefektivitāte – sasniedzama vieglāk, nekā šķiet

Ideja par reorganizāciju metināšanas procesa un paša aprīkojuma ziņā ar nolūku taupīt elektroenerģiju pirmajā brīdī var šķist biedējoša, tomēr reizēm būtisku lomu spēlē pat salīdzinoši nelielas izmaiņas. Jūs varat tās ieviest arī tajās jomās, kur vienmēr valdījušas tradīcijas!

Visas Powertec sērijas mašīnas atbilst arī jaunajiem noteikumiem*, kas stāsies spēkā 2023. gadā.

* Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2009/125/EK, publicēta Oficiālajā Vēstnesī 1.10.2019 - 2019/1784/ES.

 

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
  • Klientu atbalsta serviss Pi-Pk 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Mans Stokker
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Mainīt vai atjaunot paroli?

Pieslēgties ar SmartID

Ja lietojat Smart-ID "Basic" kontu, jūs nevarēsiet veikt reģistrāciju. Nepieciešams izveidot pilno Smart-ID kontu, izmantojot e-ID karti vai bankas filiālē.

  • Ja esat Stokker klients, bet e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • izveidojat paroli , lai ienāktu sistēmā.

Vēl neesi Stokker klients? Ieskaties šeit un reģistrējies →Kļūsti par klientu .
Stokker tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apmeklējumu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Lai atteiktos no sīkdatnēm, mainiet savas ierīces interneta pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēsiet saglabātās sīkdatnes.
Stokker privātuma politika
OK