JAUNUMS!
Pievienojies!
Open MenuProduktu katalogs0Open CartOpen Search
search
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
0
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Ienākt
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Gāzes, dīzeļdegvielas, elektriskais vai akumulatora – kā izvēlēties piemērotāko sildītāju?

05.12 2018 11:07

Daudziem noteikti ir pārsteigums, ka patiesībā dažādu apsildes iekārtu izvēle ir neticami plaša. Šobrīd, gan neapskatīsim mājas vajadzībām paredzētos siltā gaisa pūtējus, kas piemēroti vienas vai divu telpu apsildei, bet gan tikai darbam paredzētos, daudz nopietnākas iekārtas. Pārsteigums visticamāk ir arī tas, ka šo iekārtu enerģijas avots var būt kā šķidrums, tā arī gāze. Svarīga ir arī šo pūtēju jauda, tādēļ izmantojot šo sildītāja jaudas kalkulatoru, varēsiet aprēķināt, kāds būs vispiemērotākais jūsu vajadzībām.

Ar uguni apakšā

Tie, kuri ir apkurinājuši lielākas telpas, labi zina gāzes siltā gaisa pūtēju īpatnības. Pēc būtības ir skaidrs, ka īstenībā tā ir hibrīdiekārta, kur siltums rodas no degošas gāzes liesmas, taču siltumu izplata iekārtā iebūvēts ventilators. Pirmajā brīdī varētu šķist, ka šīs iekārtas vietā varētu izmantot elektrisko siltā gaisa pūtēju, taču, pieņemot šādu lēmumu, vajadzētu paturēt prātā, ka gāzes siltā gaisa pūtējs ir daudz ekonomiskāks variants. Šī iekārta ir gan lietotājam, gan dabai draudzīga – no sadegušās gāzes paliek pāri tikai šķidrs tvaiks, tādēļ nav jālauza galva par apsildāmās telpas ventilāciju. Taču tanī pat laikā šķidrais tvaiks (mitrums) ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ne vienmēr tiek izvēlētas gāzes iekārtas, jo dažādās telpās pārmērīgs mitrums var būt kaitīgs.

Gāzes siltā gaisa pūtēji galvenokārt iedalās divos veidos: manuālie un elektroniskie. Ar manuālajiem darba process ir nedaudz sarežģītāks, kā ar elektroniskajiem. Piemēram, manuālā iekārta pati nespēj ieslēgt liesmu un regulēt temperatūru, turpretī elektroniskā to spēj. Iespējams iegādāties arī ar akumulatoru darbināmu gāzes siltā gaisa pūtēju – apvienojot gāzes ekonomiskumu un akumulatora iekārtas mobilitāti.

Ar strāvu aizmugurē

Viena no visizplatītākajām apsildes iekārtām ir elektriskais siltā gaisa pūtējs. Šāda iekārta visticamāk nebūs to cilvēku izvēle, kuri vēlas ietaupīt (elektrība ir dārga), taču ērtības ziņā elektriskajam siltā gaisa pūtējam īstu konkurentu nav. Ar mazāku elektroenerģijas patēriņu darbināmām iekārtām pietiks ar 220 voltu spriegumu, taču iekārtām ar piecu vai vairāk kilovatu jaudu ir nepieciešams jau trīsfāzu spriegums, kas nav pieejams it visur. Diemžēl nav pieejami ar akumulatoru darbināmi elektriskie siltā gaisa pūtēji, taču, iespējams, tādi būs nākotnē, jo akumulatoru tehnoloģijas attīstās neticamā ātrumā.

Ar degvielu bākā

Tiem, kuri vēlas apsildīt lielas un plašas telpas, kā arī vēlas ekonomiski izdevīgu sildīšanas variantu, iesakām dīzeļdegvielas siltā gaisa pūtējus. Šādas iekārtas ir jaudīgas un ļoti efektīvas un, ja nepieciešams, spēj īsā laikā saražot lielu siltuma daudzumu. Lai arī pēc uzbūves tās ir līdzīgas gāzes siltā gaisa pūtējiem, kur ventilators izplata sadegšanas rezultātā radīto siltumu, dīzeļdegvielas degšanas rezultātā radīto izplūdes gāzu dēļ šo iekārtu izmantošana ir ierobežota – telpās bez atbilstošas ventilācijas tās izmantot nevar. Dīzeļdegvielas degšanas rezultātā radušās gāzes ir iespējams izvadīt no apsildāmās telpas pa atsevišķi piestiprinātu dūmvadu, taču neatkarīgi no tā ir jābūt uzmanīgam, lai sildīšanas rezultātā netiktu radīti draudi veselībai. Ar dīzeļdegvielu darbināmās iekārtas neiedalīsim manuālajās un elektroniskajās, taču, ja nepieciešams, iekārtu var padarīt "gudrāku", piemontējot tai termometru. Ar tā palīdzību iekārta var pati uzturēt nepieciešamo temperatūru, kamēr vien bākā ir degviela.

Siltuma izstarošana

Papildus siltā gaisa pūtējiem ir iespējams iegādāties arī sildītājus. Tāpat kā pūtēji, ir pieejami arī elektrības, gāzes un dīzeļdegvielas sildītāji  pietiek vien zināt apsildāmās telpas platību un iekārtas pārdevējs bez problēmām piemeklēs jums atbilstošāko risinājumu. Sildītāji no siltā gaisa pūtējiem atšķiras pēc uzbūves un darbības principa, galvenokārt nodrošinot vietēju apsildi. Ja siltā gaisa pūtēja mērķis ir apsildīt visu telpu, tad sildītāju var novietot tur, kur siltums ir visvairāk nepieciešams, pārējā telpā saglabājot iepriekšējo temperatūru, lai kāda tā arī nebūtu.

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
  • Klientu atbalsta serviss Pi-Pk 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Ienākt
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Mainīt vai atjaunot paroli?

Ienākt ar SmartID
  • Ja esat Stokker klients, bet e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • izveidojat paroli , lai ienāktu sistēmā.

Vēl neesi Stokker klients? Ieskaties šeit un reģistrējies →Kļūsti par klientu .