JAUNUMS!
Pievienojies!
Uzmanību! Jauni Covid-19 ierobežojumi un klientu apkalpošanas kārtība Stokker centros LASI ŠEIT >
Open MenuProduktu katalogsOpen CartOpen Search
search
E-veikals: (+371) 25 484 474Veikals: 25 747 464Serviss: 27 354 354
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Ienākt
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Ierobežo Covid-19 un citu vīrusu izplatību ar karstā ūdens augstspiediena mazgāšanas iekārtām

01.04 2020 12:41

Augstspiediena tīrīšana ar karasto ūdeni

Covid-19 ir infekcijas slimība, ko izraisa nesen atklātais koronavīruss SARS-CoV-2. Jaunais koronavīruss SARS-CoV-2 ir lielas vīrusu grupas paveids, kas sākotnēji tika identificēts 2019. gada decembrī Ķīnā. Cilvēkiem atsevišķi koronovīrusi var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, ko uztveram kā nelielu saaukstēšanos, gan arī nopietnas saslimšanas, piemēram, smagu akūtu respiratoro sindromu (SARS) vai Tuvo Austrumu respiratoro sindromu (MERS-CoV) ar dzīvībai bīstamām komplikācijām.

Koronavīrusi izplatās galvenokārt ar gaisa pilieniem (klepojot un šķaudot), bet inficēties ir iespējams arī netiešā saskarsmē – pieskaroties virsmām. Ja cilvēks – vīrusa pārnēsātājs – šķaudot vai klepojot piesedz muti ar plaukstu, un pēc tam pieskaras virsmām – iepirkumu ratiem un groziem, šūpolēm un āra trenažieriem, soliņiem u.c. – vīruss saglabājas uz virsmas un var inficēt citus cilvēkus, kas lieto minētos priekšmetus.

Zinātniski vēl nav pierādīts, cik ilgi tieši šis vīruss saglabājas uz dažādām virsām, tomēr tiek uzskatīts, ka arī šajā ziņā tas līdzinās citiem koronavīrusiem. Atsevišķos pētījumos ir norādīts, ka koronavīrusi uz dažādām virsmām var saglabāties no dažām stundām līdz pat dažām dienām. Tas ir atkarīgs no dažādiem apstākļiem (piemēram, virsmas materiāla, temperatūras vai gaisa mitruma)[1]. Tādēļ, lai ierobežotu vīrusa izplatīšanos un mazinātu riskus, ir būtiski virsmas regulāri tīrīt un dezinficēt.

Karcher augstspiediena ar karsto ūdeni

 

Kā rūpēties par virsmu tīrību

Svarīgi ir rūpīgi tīrīt un dezinficēt virsmas un priekšmetus, kurām bieži pieskaras cilvēki. Tīrot un regulāri kopjot telpas, iekārtas un citu aprīkojumu, infekciju pārnešanas risks tiek ievērojami ierobežots un vīrusu dzīves ilgums samazināts. Veicot tīrīšanas darbus, būtiski ir veikt secīgu procedūru – vispirms nomazgāt, tad dezinficēt. Mazgāšanas galvenā funkcija ir attīrīt virsmas no pēc iespējas vairāk mikrobiem un baktērijām. Savukārt dezinfekcija tiks galā ar atlikušajiem mikrobiem un baktērijām.

Tomēr laikā, kad dezinfekcijas līdzekļu pieejamība ir salīdzinoši ierobežota, lielam vienkārši kopjamu priekšmetu apjomam, plašām telpām un virsmām efektīva ir mazgāšana ar ūdeni un tīrīšanas līdzekļiem, kas var sniegt pietiekami labus rezultātus.

Mēs iesakām uzkopšanas darbus veikt ar ūdeni, kura temperatūra sasniedz vismaz 85°C.  Augstā ūdens temperatūra nogalina baktērijas un sterilizē virsmas. Šādu mazgāšanas tehnoloģiju plaši izmanto pārtikas veikalu ķēdes, restorāni, kā arī citas sabiedriskās ēdināšanas iestādes, ražošanas un pārtikas rūpniecības nozares. Visērtāk un efektīvāk ir izmantot augstspiediena tīrīšanas ierīces. Ar tām var ātri un iedarbīgi nomazgāt plašas un liela apmēra virsmas, tādas kā bērnu rotaļu laukumu aprīkojumu un stadionu konstrukcijas, iekšpagalmu un parka soliņus un citus publiskās un sabiedriskās vietās izvietotus objektus.

Tā, piemēram, ar Kärcher HDS  mazgāšanas iekārtu var efektīvi apstrādāt lielas virsmas, kuru kopšanā ir pieļaujama ūdens klātbūtne. Šo iekārtu ir ērti izmantot liela apjoma produktu, piemēram, iepirkumu ratiņu un grozu mazgāšanai.

Karcher karstā ūdens mazgāšanas iekārtas nodrošina nepārtrauktu karstā ūdens strūklu, pateicoties ar dīzeļdegvielu darbināmam caurplūdes sildītajam. Izplūstošā ūdens temperatūru ir iespējams regulēt 30o  – 155o C amplitūdā. Iekārtas ir aprīkotas ar mazgāšanas līdzekļu tvertnēm un dozēšanas vārstiem, lai mazgāšanas līdzekļa izsmidzināšana būtu veicama efektīvi un saskaņā ar instrukcijām. Kärcher  mazgātāju lietošana ir vienkārša, un tam nav nepieciešama iepriekšēja pieredze. Viss, kas nepieciešams darba uzsākšanai, ir elektrības pieslēgums un aukstā ūdens pievads.

Ūdens temperatūra un tīrīšanas līdzekļu izmantošana infekciju ierobežošanai

Lai efektīvi notīrītu virsmu un samazinātu mikrobu, baktēriju un vīrusu izplatīšanās risku, var izmantot karstu ūdeni. Mēs iesakām uzkopšanas darbus veikt ar ūdeni, kura temperatūra sasniedz vismaz 85°C. Pateicoties tvaika posmam, tīrīšanu iespējams veikt līdz pat 155°C temperatūrā.
Veicot tīrīšanas darbus, izmanto sārmainas ziepes, piemēram, Karcher RM 31.
Sākumā ar putu sprauslu uzklājiet tīrīšanas līdzekli, pēc tam putas noskalojiet. Lai efektīvāk likvidētu mikroorganismus, pārmaiņus izmantojiet skābus un sārmainus mazgāšanas līdzekļus.
 
Karcher karsta udens
 

 

Augstspiediena mazgātājs HDS 13/20-4 S, Kärcher

Augstspiediena mazgātājs HDS 13/20-4 S, Kärcher

5873.99 €
Plānotais piegādes datums pēc apstiprinājuma saņemšanas 10.11.2021
Augstspiediena mazgātājs HDS 9/18-4 M, Kärcher

Augstspiediena mazgātājs HDS 9/18-4 M, Kärcher

4515.01 €
Jautāt par piegādes laiku
High-pressure cleaner HDS 12/18-4 SX, Kärcher

High-pressure cleaner HDS 12/18-4 SX, Kärcher

5795 €
Jautāt par piegādes laiku

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Ienākt
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Izveidot vai atjaunot paroli?

login-with-smartid*
  • Ja esat Stokker klients un e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • pasūtiet paroli vai piesakieties.

Vēl neesi Stokker klients? Uzzini vairāk. vai reģistrēties →Kļūsti par klientu.