JAUNUMS!
Pievienojies!
Uzmanību! Jauni Covid-19 ierobežojumi un klientu apkalpošanas kārtība Stokker centros LASI ŠEIT >
Open MenuProduktu katalogsOpen CartOpen Search
search
E-veikals: (+371) 25 484 474Veikals: 25 747 464Serviss: 27 354 354
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Ienākt
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

No JCB ražošanas līnijas nobrauc jau 750 000. ekskavators – iekrāvējs

03.03 2020 14:20
2020. gada 3. martā
 
VĒSTURISKA DIENA – NO JCB RAŽOŠANAS LĪNIJAS NOBRAUC JAU 750 000. EKSKAVATORS – IEKRĀVĒJS
 
Šodien celtniecības un lauksaimniecības tehnikas ražotājs JCB svin īpašu notikumu – no ražošanas līnijas nobrauc nu jau 750 000. ekskavators – iekrāvējs. 
Šī īpašā mašīna tika uzbūvēta uzņēmuma ražotnē Rousterā, Lielbritānijā, - vietā, kur pirms gandrīz 70 gadiem tika izgatavots pats pirmais JCB ekskavators – iekrāvējs. 
 
Uzņēmuma dibinātājs Džozefs Sirils Bamfords jau 1953. gadā pievērsās novatoriska ekskavatora – iekrāvēja projekta izstrādāšanai, vienā mašīnā apvienojot priekšējo lāpstu un aizmugurējo ekskavatora strēli. Pirmajā pilnajā ražošanas gadā – 1954. gadā – tika uzbūvētas 35 šādas mašīnas, savukārt pirmie 50 000 tika izgatavoti vairāk nekā 20 gadu periodā. JCB tagad ražo ekskavatorus – iekrāvējus Apvienotajā Karalistē, Indijā, Brazīlijā un ASV.
 
JCB vadītājs lords Entonijs Bamfords teica: “Daļa manas agrīnās bērnības atmiņu ir saistītas ar to, kā Rousterā tika būvēti mūsu pirmie ekskavatori – iekrāvēji, un nu ir grūti aptvert, ka mēs esam izgatavojuši jau 750 000 šādu mašīnu.”
“Vēl neticamāk šķiet tas, ka ekskavatori – iekrāvēji joprojām ir pasaulē vispopulārākā celtniecības tehnika, nu jau gandrīz 70 gadus pēc pirmās šādas mašīnas uzbūvēšanas. Tas ir īsts apliecinājums mašīnas daudzpusīgumam – tās popularitāte saglabājas un noteikti nemazināsies arī nākotnē.”
 
750 000. mašīna ir JCB 3CX īpašā izlaiduma ekskavators – iekrāvējs, par ko liecina unikāls vizuālais noformējums un visaptverošas specifikācijas.
Ekskavatoriem – iekrāvējiem joprojām ir ļoti liela nozīme globālajā celtniecības aprīkojuma tirdzniecībā, lai gan pēdējo 67 gadu laikā ir radīts daudz citu novatorisku un konkurētspējīgu produktu. Turklāt JCB ikoniskais ekskavators – iekrāvējs nu jau 19 gadus pēc kārtas ir pasaulē vispārdotākā šāda tipa mašīna.
Uzņēmuma pirmais ekskavators – iekrāvējs JCB Mark I un visa šī koncepcija kopumā visai tiešā veidā mainīja pasauli, mehanizējot daudzus darbus, kuri iepriekš tika veikti ar rokām. Līdz ar Hyddra-Digga izlaišanu 1956. gadā produkta attīstība norisinājās sevišķi strauji. Abu šo agrīno mašīnu krāsojumā tika izmantota zila un sarkana krāsa, un tikai 1960. gadā, kad tirgū nonāca krietni smagākais un jaudīgākais JCB 4, uzņēmuma ražotā tehnika ieguva tagad tik atpazīstamo dzelteno krāsojumu.
JCB 3 sāka ražot 1961. gadā. Tam sekoja JCB 3C 1963. gadā un JCB 3CII 1967. gadā – modelis, kurš teicami izturēja laika pārbaudījumu un tika ražots vēl 13 nākamos gadus.
1980. gads bija īsts pagrieziena punkts – £24 miljoni tika ieguldīti tehnoloģiski progresīvā JCB 3CX izstrādē. Tagad šī mašīna ir kļuvusi par ekskavatoru-iekrāvēju ikonu visā pasaulē. Šī ekskavatora nonākšana tirgū ievērojami veicināja ekskavatoru-iekrāvēju tirdzniecību un JCB panākumus.
 
Mūsdienu ekskavatoru – iekrāvēju paaudze nodrošina automātisku stabilizatoru pielietošanu uz nelīdzenas zemes, tie ir aprīkoti ar amortizējošo sistēmu Smooth Ride System, kas arī uzlabo kravas noturēšanu kustības laikā, un TorqueLock funkciju, kas samazina degvielas patēriņu, braucot pa ceļu, par līdz pat 25%.
Gadu gaitā JCB tehnikas kabīnē ir fotografējušies gan britu karaliskās ģimenes pārstāvji, gan premjerministri un politiķi, gan arī TV zvaigznes un citas slavenības. Savulaik dziesma par JCB ekskavatoru sasniedza klausītākās mūzikas topu virsotnes. Turklāt JCB ekskavators tika izmantots arī pārdrošā zādzības mēģinājumā, kad 2000. gadā noziedznieki centās nozagt £350 miljonus vērtus briljantus, kas bija eksponēti “Millennium Dome”, Londonā.
Iepriekšējais īpašais atskaites punkts bija 2012. gada decembris, kad tika uzbūvēta 500 000. mašīna – 5CX, JCB visu laiku jaudīgākais komerciāli pieejamais ekskavators – iekrāvējs.
 

Attēlā no kreisās puses – JCB ekskavatoru - iekrāvēju ražotnes darbinieki Nihals Dilons, Fils Stārbaks, Džons Plānts, JCB vadītājs lords Bamfords, Šenona Ramčikovska un Kīts Blūrs

 
Sīkāka informācija – Naidžels Čells (Nigel Chell), JCB preses dienests 
Tālr.: 01889 593592, E-pasts: nigel.chell@jcb.com, www.jcb.com

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Ienākt
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Izveidot vai atjaunot paroli?

login-with-smartid*
  • Ja esat Stokker klients un e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • pasūtiet paroli vai piesakieties.

Vēl neesi Stokker klients? Uzzini vairāk. vai reģistrēties →Kļūsti par klientu.