JAUNUMS!
Pievienojies!
Uzmanību! Jauni Covid-19 ierobežojumi un klientu apkalpošanas kārtība Stokker centros LASI ŠEIT >
Open MenuProduktu katalogsOpen CartOpen Search
search
E-veikals: (+371) 25 484 474Veikals: 25 747 464Serviss: 27 354 354
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Ienākt
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Zāliena laistīšana karstā laikā

13.08 2015 14:36

Karstā un sausā laikā zāliens regulāri jālaista, lai nodrošinātu tam nepieciešamo mitruma līmeni un apgādātu ar ūdenī šķīstošajām barības vielām. Ja gaisa temperatūra ir 20–25 °C, zālienu ieteicams laistīt reizi 5 – 7 dienās. Ja tā ir 25-30 °C, jālaista reizi 2-4 dienās. Ja temperatūra ir virs 30 grādiem, paralēli kārtīgai laistīšanai ieteicams zālienu atdzesēt, laistot pāris minūtes arī dienas vidū. Laistīšanas intensitāte jāskatās arī pēc konkrētās augsnes sastāva (māls, mālsmilts, smilts, u.c.). 

Piemērotākais laiks zāliena laistīšanai ir agrs rīts. Laistot pa dienu, jārēķinās ar lielāku ūdens patēriņu, jo daļa no tā karstumā iztvaikos.Augsne jālaista vismaz 10-15 cm dziļumā, lai samitrinātu arī zāliena saknes, kas atbild par augšanu. Nepietiekama, virspusēja zāliena laistīšana var sekmēt to nezāļu attīstību, kam ir seklāka sakņu sistēma. Taču svarīgi atcerēties – kas par daudz, tas par skādi! Pārāk intensīvi laistot, no augsnes tiek izskalotas barības vielas, un zāliena augšana būs apgrūtināta. No pārlieku liela mitruma augsnē var parādīties arī sūna.

Lai regulāri un kvalitatīvi aplaistītu zālienu, kā arī taupītu savu laiku, var ierīkot automātisko laistīšanas sistēmu. Svarīgi ir pareizi to uzstādīt – tā, lai vienmērīgi tiktu aizsniegti visi nepieciešamie sektori.

Lai saglabātu zālienā mitrumu, karstā laikā var par 1-2 cm palielināt pļaušanas augstumu un retāk pļaut. Regulāri jāpārbauda arī pļaušanas mehānisma asums, jo, pļaujot ar neasu nazi, zāles stiebri tiek bojāti. Dažkārt var redzēt, ka pēc pļaušanas viss zāliens izskatās kā sirms. Tradicionālās pļaujmašīnas pēc būtības zālienu negriež, bet sit. Ja pļaušanas mehānisms ir ass, sitiens ir spēcīgs un precīzs. Ja pļaušanas mehānisms ir neass, sitiens ir truls. Rezultātā no zāliena tiek izsista zaļā masa, un tas izskatās nodzeltējis. 

Rūpējies par savu zālienu, jo tas ir Tavas mājas vizītkarte! 

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Ienākt
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Izveidot vai atjaunot paroli?

login-with-smartid*
  • Ja esat Stokker klients un e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • pasūtiet paroli vai piesakieties.

Vēl neesi Stokker klients? Uzzini vairāk. vai reģistrēties →Kļūsti par klientu.