JAUNUMS!
Pievienojies!
Open MenuProduktu katalogs0Open CartOpen Search
search
Iestatījumi
Vietne (valsts)
Piegādes valsts
valoda
0
Jūsu pirkumu grozs ir tukšsPievienojiet grozam produktus vai
dodieties uz sākumlapu
Bezmaksas piegāde
interneta veikala pasūtījumiem no 49€
Mans Stokker
Kļūt par klientu
searchMeklēt
search
Šajā sadaļā uzzini jaunumus un saņem vērtīgus padomus par tehnikas lietošanu un uzturēšanu labā darba kārtībā!

Ieteikumi piemērotas metināšanas iekārtas izvēlei

14.03 2022 12:50

Parasti visi ieteikumi interneta meklētājprogrammās, ražotāju tīmekļvietnēs un pārdevēju e-veikalos sākas ar jautājumu “kādus metālus jūs metināt?”.

Tas ir loģisks un visnotaļ pamatots jautājums, taču mūsdienās metināšanas iekārtas kļūst aizvien daudzpusīgākas un, pareizi izvēloties to aprīkojumu, tās ir piemērotas gandrīz visu veidu metālu metināšanai.

Tādēļ, izvēloties metināšanas iekārtu, svarīgāki ir citi jautājumi.

1. Izmantošanas joma un intensitāte. Vai tehnika tiek izmantota laiku pa laikam mājsaimniecībā un garāžā vai ir pakļauta intensīvai un pastāvīgai izmantošanai ražošanas un remonta uzņēmumos?

2. Mobilitāte. Vai iekārta tiek bieži transportēta uz dažādiem āra objektiem vai izmantota tikai darbnīcā vai garāžā?

3. Metināšanas iemaņas. Vai ierīci izmantos iesācējs, metinātājs ar noteiktām iemaņām vai profesionāls metināšanas speciālists?

4. Citas tehniskās īpašības.

Atbilstoši metināšanas metodei un procesam tirgū ir pieejami trīs populārākie metināšanas iekārtu veidi. Apskatīsim to īpašības, lai palīdzētu jums izvēlēties vispiemērotāko metināšanas iekārtu.

Elektrodu metināšanas iekārtas (MMA ‒ Manual Metal Arc)

MMA iekārtas ir vienas no populārākajām ierīcēm, un tām ir turpmāk minētās īpašības.

• Izvēloties konkrētajam metālam piemērotus pārklātos elektrodus, var metināt gandrīz visus metālus. Lieliski piemērotas mīksta tērauda un nerūsējošā tērauda metināšanai, taču, metinot alumīniju ar pārklātajiem elektrodiem, kvalitāte var nebūt pietiekama.

• Ierobežotas plānu un ļoti plānu metālu metināšanas iespējas.

• Piemērotas izmantošanai gan iekštelpās, gan āra apstākļos.

• Lieliska mobilitāte. Neliels ierīču izmērs un svars. Nav nepieciešama aizsarggāze – ērta transportēšana.

• Salīdzinoši lētas metināšanas ierīces – nav nepieciešams liels palīgaprīkojuma daudzums un aizsarggāzes baloni.

MMA ierīces ir viegli lietojamas – tās ir piemērotas gan iesācējiem, gan profesionāliem metinātājiem. Tomēr kvalitatīva rezultāta panākšanai ir nepieciešamas vismaz viduvējas metināšanas iemaņas.

• Metināšanas gaitā rodas daudz atkritumu (elektrodu galu, šuvju izdedžu) un dūmu.

Pusautomātiskā metināšana (MIG/MAG ‒ Metal Inert Gas/Metal Active Gas)

Šobrīd MIG/MAG (pusautomāti) ir populārākās iekārtas, un tām ir turpmāk minētās īpašības.

• Izvēloties metālam atbilstošu aprīkojumu un elektrodus (tostarp metināšanas stiepli), var metināt jebkuru metālu. Lieliska metinājuma kvalitāte tiek panākta, metinot ne vien mīksto un nerūsējošo tēraudu, bet arī alumīniju.

• Daudz piemērotākas plānu metālu metināšanai nekā MMA ierīces.

• MIG/MAG metināšana ir ievērojami efektīvāka un tīrāka. Pēc metināšanas nepaliek izdedži, un izdalītais dūmu daudzums ir neliels.

• Vispiemērotākās ierīces metināšanai iekštelpās. Ierobežotas izmantošanas iespējas āra apstākļos – vējainā laikā pastāv risks, ka tiks aizpūsta aizsarggāze. Metinot āra apstākļos, ir jāizmanto nojumes, lietussargi vai teltis.

• Ierobežota mobilitāte aizsarggāzes balonu nepieciešamības dēļ. MIG/MAG ierīces var būt nelielas un salīdzinoši vieglas, tomēr metināšanas stieples spoles un stieples padošanas mehānisma svara dēļ tās ir lielākas un smagākas nekā MMA ierīces.

• Tās ir dārgākas nekā MMA ierīces, tām ir vairāk papildaprīkojuma, un ir jāizmanto aizsarggāze.

• Lieliska izvēle gan iesācējiem, gan profesionāļiem – iesācējiem to ir viegli apgūt un lietot, profesionāļiem dod iespēju nodrošināt kvalitatīvu, ļoti ātru un ražīgu darbu.

• Mūsdienīgās invertora pusautomātiskās metināšanas ierīces parasti ir universālas, un, izvēloties piemērotu aprīkojumu, tās var izmantot arī metināšanai ar pārklātiem elektrodiem.

Lokmetinātājs metināšanā ar volframa elektrodu inertās gāzes vidē (TIG – Tungsten Inert Gas)

Mazāk populāra metināšanas metode, kuras izmantošanai ir nepieciešama augsta profesionālā kvalifikācija un kuru visbiežāk izmanto konkrētu metināšanas uzdevumu veikšanai.

• Ar pareizu aprīkojumu un metināšanas materiāliem var metināt praktiski visus metālus. Iespēja iegūt teicamas metināšanas šuves, metinot ne tikai mīksto tēraudu, nerūsējošo tēraudu un alumīniju, bet arī tādus metālus kā titāns, bronza, varš u. c.

• TIG iekārtas var izmantot īpaši plānu metālu metināšanai.

• TIG metināšana ir precīza, ļoti tīra un īpaši lēna metināšanas metode, tādēļ tā nav ieteicama vietās, kur ir nepieciešams ātrums un ražīgums (īpaši, ja ir jāmetina biezi metāli). Pēc metināšanas nepaliek izdedži, turklāt izdalītais dūmu daudzums ir neliels.

• Vispiemērotākās ierīces metināšanai iekštelpās. Ierobežotas izmantošanas iespējas āra apstākļos – vējainā laikā pastāv risks, ka tiks aizpūsta aizsarggāze. Metinot āra apstākļos, ir jāizmanto nojumes, lietussargi vai teltis.

• Ierobežota mobilitāte aizsarggāzes balonu nepieciešamības dēļ. TIG ierīces ir salīdzinoši nelielas un ar mazu svaru.

• No investīciju viedokļa šīs ir visdārgākās ierīces, jo īpaši alumīnija metināšanai paredzētās ierīces (alumīnija TIG AC/DC metināšanas ierīces ir līdz divas reizes dārgākas nekā TIG DC ierīces, kas ir paredzētas mīkstā un nerūsējošā tērauda metināšanai). Tāpat ir jāiegādājas dažāds papildaprīkojums un papildmateriāli, piemēram, degļu komponenti, dārgas inertās gāzes (tīra argona gāze) vai inerto gāžu maisījumi (piem., Ar + He).

• TIG metode nodrošina visprecīzāko un kvalitatīvāko metinājumu, taču darbam ar to ir nepieciešama ļoti augsta profesionālā kvalifikācija un ilgstoša pieredze. Tādēļ šīs ierīces nav ieteicamas iesācējiem.

• Mūsdienīgās TIG invertora ierīces parasti ir universālas un, izvēloties atbilstošus piederumus, tās var izmantot arī metināšanai ar pārklātiem elektrodiem.

Citas tehniskās īpašības.

Bieži vien šis jautājums attiecas uz ierīces jaudu, t. i., kāds ir metināšanas strāvas stiprums, kādu materiālu metināšanai ierīci var izmanot.

Šeit ir jāpievērš uzmanība paredzētajai darba intensitātei un apjomam. Ražošanā tiek izmantotas jaudīgas trīsfāžu iekārtas, savukārt mājsaimniecībās un vieglu remontdarbu veikšanai būs pietiekamas vienfāzes iekārtas.

Stokker instrumentu un servisa centros var iegādāties visu veidu un konfigurācijas metināšanas iekārtas. Piedāvājam kvalificētas konsultācijas, lai palīdzētu izvēlēties jūsu vajadzībām vispiemērotākās iekārtas un to aprīkojumu.

 

Jautā mūsu speciālistiem:

Jaunumi

visi Jaunumi
 
 
Stokker ir vadošais augstas kvalitātes instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmums Baltijā.
 
  • Klientu atbalsta serviss Pi-Pk 8.00-17.00
 
 
 
 
 
 
Piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā un uzzini pirmais par īpašajiem piedāvājumiem. Ikmēneša ziņas, ieteikumi un atgādinājumi tavā e-pastā
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka 92 no 100 Stokker klientiem mūs ieteiktu saviem draugiem vai kolēģiem?
Ära vajuta
Mans Stokker
E-pasts
SmartID
Facebook/Google
Mainīt vai atjaunot paroli?

Pieslēgties ar SmartID

Ja lietojat Smart-ID "Basic" kontu, reģistrācija StokkerPRO Bonuss programmai nebūs iespējama. Nepieciešams izveidot pilno Smart-ID kontu, izmantojot e-ID karti vai bankas filiālē, lai veiktu personas identitātes apliecināšanu.

  • Ja esat Stokker klients, bet e-veikalu izmantojat pirmo reizi
  • izveidojat paroli , lai ienāktu sistēmā.

Vēl neesi Stokker klients? Ieskaties šeit un reģistrējies →Kļūsti par klientu .
SIA Stokker, izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums pielāgotu informāciju par precēm un pakalpojumiem, kā arī uzlabotu mūsu pakalpojumus un tīmekļa vietnes darbību. Ja piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, nospiediet "Piekrītu". Ja vēlaties pārvaldīt savu izvēli, lūdzu, nospiediet “Pārvaldīt iestatījumus”. Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu”.
Pārvaldīt iestatījumus
Nepiekrītu
Piekrītu